2022, 09 אוגוסט, יום שלישי

6 עובדות מדעיות שיהרסו לכם סרטים אהובים

Facebook
Twitter
LinkedIn
עמוד הבית » תרבות ובידור » 6 עובדות מדעיות שיהרסו לכם סרטים אהובים
אה, איך לא ראינו אותך קודם? אסטרואידים מפתיעים

6 עובדות מדעיות שיהרסו לכם סרטים אהובים

החבר שלך גרר אותך לסרט הפעולה החדש שרץ עכשיו בקולנוע? נו, זה עם הרובוטים והחייזרים, או שאלה היו מפלצות? בכל אופן, אחרי הסרט הוא לא מפסיק להתלהב ולדבר עליו; האפקטים, העלילה (הייתה עלילה? את בכלל נרדמת)… מה שהוא לא יודע הוא שחצי מהסרט לא הגיוני. כך תכבי אותו בפעם הבאה, ותשכנעי אותו להיגרר איתך לסרט בנות.

1. סרטי מגפות

הנגיף המתפשט
הנגיף המתפשט. קרדיט: http://i43.servimg.com/u/f43/16/33/37/03/wh40k_11.jpg

אנחנו מתים על הסרטים האלה! איזה שלוך בשרוואל שחוזר ממדינה אקזוטית מביא איתו חיידק קופים (“התפרצות”) או תאגיד רשע שמפיץ בטעות נגיף (“האויב שבפנים”), והגיבור מציל את כולם עם נוגדן, וכל זה במסגרת זמן של שעתיים. אממה? במציאות למדענים לוקחים שבועות ולרוב אף חודשים לחקור נגיפים, ורק אז ניתן להתחיל לפתח להם תרופה. ועוד דבר, מה הטעם בהסגר ואשפוז? במגפות בסדר גודל המוצג בסרטים, עד למציאת תרופה, כולם כבר יפרפרו למוות. במצב כזה, לא עדיף ללכת לחדש של בריג’יט ג’ונס?

2. סרטי ‘אסטרואידים בדרך לכדור הארץ’

אסטרואידים מפתיעים
אה, איך לא ראינו אותך קודם? אסטרואידים מפתיעים. קרדיט: http://images.huffingtonpost.com/2013-10-14-Space_The_fall_of_an_asteroid_015800_.jpg

בסרט “ארמגדון” ודומיו, אסטרואיד ענק צץ לו משום מקום בדרכו להשמיד פיסה מכדור הארץ, ומבחינים בו רק ברגע האחרון. איך? לא ברור. לארה”ב יש המוני לווינים בחלל, כולל תחנות למעקב אחר אסטרואידים בעוטף כדור הארץ. עוד נציין שלפצצה שמטרתה להשמיד את האסטרואיד אין סיכוי באמת לפוצץ מבפנים את האסטרואיד לחתיכות. ארמגדון אגב, היה כל כך לא מדויק, שנאס”א השתמשו בו לאימון אסטרונאוטים; הם בדקו כמה אי דיוקים מדעיים יוכלו הטירונים לזהות בסרט (רמז, 168 טעויות).

3. סרטים בהם מחיים מחדש דינוזאורים/ חייזרים ושאר ירקות

יטוש כלוא
יתוש שכלוא בשרף עץ נושא די-אן-איי עתיק – אז זהו שלא. קרדיט: http://www.dvice.com/sites/dvice/files/images/assets_c/2012/01/Mosquito-in-amber-jurrassic-park-thumb-330×277-81909.jpg

סרטים רבים נעשו על גימיק ההחייאה מחדש של דינוזאורים (“פארק היורה”), חייזרים (“פרומתאוס”) וכולי לפי די אן איי שנתגלה מיליוני שנים בדיעבד. אבל מה שלא גילו לכם הוא שגם די אן איי שמור בצורה מושלמת הוא בעל תאריך תפוגה. ולא, גם עם המדע של היום לא ניתן להשלים את הפיסות החזרות בפאזל עם די אן איי של חיות אחרות (בפארק היורה אלו היו צפרדעים). אגב, גם אם היה בידי המדענים די אן איי שלם, יש צורך בדגימה חיה מהיצור על מנת לסיים את התהליך. כנראה שניאלץ להסתפק בספארי ברמת גן…

4. סרטי קרבות בחלל

קרב יריות בחלל
קרב יריות בחלל? יותר כמו סרט אילם. קרדיט: http://www.bigflax.com/Movies/myob/images/moonraker-starwars.jpg

סרטי חלל (למשל, “מסע בין כוכבים”, “מלחמת הכוכבים”) מציגות סיקוונסים של קרבות בחלל הכוללים ירי לייזרים ופיצוצים רועשים, ומהלכי התחמקות בשדות אסטרואידים צפופים. בפועל, אין סאונד בחלל; כדי שנשמע צלילים, קול זקוק למשהו שיתן לו תנגודת, אבל בחלל יש ריק – כך שלא היינו שומעים יריות ופיצוצים. כמו כן, בחלל אין חמצן שילבה את האש, כך שפיצוצים בחלל הם קטנים ומהירים מכדי שהעין תוכל לקלוט. בנוסף, אסטרואידים בחלל הם במרחק מאות אלפי קילומטרים אחד מהשני; דהיינו, מהלכי ההתחמקות ההוליוודיים הם סתם תיאטרליים.

5. סרטי השתלטות חייזרים

השתלטות חייזרים
אתה תיצור הסחת דעת, ואני אשתלט על החללית, קרדיט: http://alieninvasionmusic.com/img/alien_invasion.jpg

החלק האהוב בכל סרט בו חייזרים מנסים להשתלט על כדור הארץ, הוא הקטע שבו הגיבור מפצח את הדרך להשתלט על הנשק החייזרי ולנצח (“יום העצמאות”, “הנוקמים” ועוד). אבל בתאכלס הסיכוי שהטכנולוגיה החייזרית דומה או זהה לשל בני האדם הוא קלוש, ולכן ככל הנראה האדם הפשוט לא יוכל אפילו להפעיל את כלי הנשק של החייזרים. יותר מזה, אין שום דרך לפצח את הטכנולוגיה החייזרית סתם ככה במגבלת זמן מועטה – בטח לא עד שישעבדו את כדור הארץ.

6. סרטי פנטזיה ומסעות

נשרי ענק
תעשה ג’סטה, קח אותי עד מורדור. קרדיט: http://th07.deviantart.net/fs71/PRE/f/2013/314/1/6/the_hobbit_eagle_by_jd1680a-d6tq67f.jpg

זוכרים את סרט הילדות האהוב, “הסיפור שאינו נגמר”, בו הגיבור אטריו צריך להציל את הנסיכה החולה? ובכן, מדוע הוא לא רכב על גבו של פאלקור, דרקון המזל את כל הדרך לנסיכה? ומה עם “שר הטבעות” ו”ההוביט”, בשניהם ניצלים גיבורי הסרטים במועדים שונים על ידי נשרי ענק. מדוע נשרי הענק לא יכלו לשאת אותם עד ליעדם? נכון, יש את מוסר ההשכל ללמוד במהלך המסע – כן, אבל… אם מטרת הגיבור/ים היא באמת דחופה (למשל, להשמיד את הטבעת), למה שיכתתו רגליהם בין מפלצות ויצורים?… בקיצור ב 19:30 יש הקרנה של 50 גוונים של אפור, אתה בא מאמי?

About דניאל שרף

מגשר בין העולם למלואו

Check Also


משחקי ילדים | משחקים מגניבים לילדים 

חמישה משחקים מגניבים שישפרו את החשיבה והיצירתיות של ילדכם

משחקים מגניבים ויצירתיים שילדים אוהבים מחפשים משחקים לילדים שיפתחו את מוחם, יגרו את מחשבתם ויאפשרו …

תגובה אחת

    1. אם סרטים היו מצייתים לחוקי המדע – אפשר למחוק מהקיום את כל סרטי המד”ב, הפנטזיה והקומיקס. חבל ?

כתיבת תגובה לבטל

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגשר בין העולם למלואו
Facebook
Twitter
LinkedIn