עמוד הבית » זוגיות » האם אתם מוותרים בקלות על קשר זוגי חדש?
Beverley Goodwin, January 19, 2014, via Flickr
Beverley Goodwin, January 19, 2014, via Flickr

האם אתם מוותרים בקלות על קשר זוגי חדש?

לפני כמה שנים הכרתי בחור מקסים. עוד הרבה לפני שנהייתי כל כך בררנית, אפילו הרבה לפני "רשימת המכולת" וכל הרשימה האין סופית של "הדרישות לגבר המושלם". הרגשתי לא ממש בנויה למערכת יחסים. פשוט ויתרתי עליו ממש בקלות בלי שום סיבה מוצדקת. הרי הייתה משיכה, כימיה, שיחות מעניינות ותחומי עניין זהים. לימים אחר כך, ראיתי אותו בקניון עם אשתו וביתו הקטנה בעגלה. כן זה צבט.

אני משערת שרובכם חוו חוויה כזאת או דומה לה ומידי פעם כאשר אתם שמים ראש על הכר, אתם נזכרים בבחורה ההיא, או בבחור ההוא, כמה חבל שוויתרנו כל כך בקלות ומבלי שום סיבה הגיונית.

איך ממגרים את התופעה

אל תלחצו מ"יותר מידי טוב". ישנם תקופות בו אתם מגיעים ממערכות יחסים לא מוצלחות והרסניות. הייתם בסוג של רוטינה לא מוצלחת, וכשמגיעה זוגיות טובה ובריאה אתם פשוט לא מעקלים אותה ולא מאמינים בשפע טוב שכזה. זכרו, כי בדיוק כך זה צריך להיות!
פשוט עד עכשיו לא חוויתם את הדבר הנכון. אל תלחצו זה בדיוק מה שמגיע לכם, זה הנורמה.

Jesus Solana, February 12, 2012, via Flickr
Jesus Solana, February 12, 2012, via Flickr

לשחרר את הציפייה

אין דבר גרוע יותר מלצפות למשהו והוא לא קורה. זה מתיש, מעצבן ולא נעים. גם הצד השני ירגיש בתסכול שלכם ועלול לקבל רגליים קרות. לכן, תשחררו.

ברגע שאתם משחררים את הצפייה אתם משחררים את האנרגיה השלילית ומשם יתחיל שינוי משמעותי ביחסים שלכם. משהו ישתנה שם באופן אוטומטי לטובה. אפילו תתחזק בכם היכולת להבין, אם אותם אנשים ימשיכו להיות חלק מחייכם באופן הרבה יותר מבוקר ופחות מתוך לחץ שדברים לא יסתדרו.

אל תוותרו לעצמכם

דברים טובים לא באים בקלות. תשוו את עצמכם למישהו שמתאמן, הוא לא ישיג תוצאות מידיות אבל, לאחר שלושה חודשים של אימונים הוא ירגיש בשינוי ויגיע למטרה שלו. כל עוד אתם יודעים מה אתם רוצים ובטוחים שהקשר הנוכחי בריא לכם ועושה לכם טוב. תתאמצו אל תוותרו בקלות. ההרגשה שאיבדתם משהו טוב הרבה יותר גרועה.

אל תשוו את עצמכם לאחרים

כל עוד אתם יודעים ומרגישים מה טוב לכם, תתחרו רק עם מי שנמצא מולכם במראה. אל תשוו את עצמכם לאף אחד. זה שהחבר הכי טוב שלכם במערכת זוגית שלא טובה לו זה לא אמר כלום לגבי הזוגיות שלכם, וזה שיצאתם ממערכת זוגית ארוכה ומסובכת זה לא אומר שאתם לא בנויים למשהו חדש. תפתחו את הראש, הכל יכול לקרות.

תתמקדו בדוגמאות חיוביות

הרי תמיד יש את הסיפורים על זוגות שיצאו שנים, נפרדו ולאחר תקופה קצרצרה של זוגית התחתנו או נכנסו לקשר משמעותי. נפרדתם, לא הלך לכם – הכל בסדר, נסו להסתכל על זוגות שכן הצליחו ותשאפו להגיע לשם. ככל שתסחבו יותר זמן "בלבד" תתרגלו לחיי הרווקות וגם תהיו הרבה יותר בררנים ויהיה לכם הרבה יותר קשה להיכנס שוב למערכת יחסים. לכן, אל תוותרו בקלות! נכנסתם לקשר חדש ובריא – שמרו עליו.

תשאלו שאלות, אל תשפטו

הטעות הנפוצה ביותר במיוחד בתחילת קשר היא – אי הבנות. חשבו לרגע, הרי אתם שני אנשים שונים עם תרבויות שונות, טבעי שדברים יתנגשו והדעות יהיו שונות. נסו לא לשפוט אחד את השני. גם אם משהו לא נראה לכם תשאלו, תתעניינו, נסו לפתח דיון תרבותי ולנסות להגיע לעמק השווה. זכרו שכל  אחד בא ממקום שונה ועבר חוויות שונות ולכן דעותיו שונות, אך זה לא תמיד משהו שישפיע לרעה על המשך הזוגיות שלכם.

לסיכום – תחיו את הרגע, זכרו לא לוותר בקלות על כימיה טובה ועל זוגיות שעושה לכם טוב, או איך שאמא שלי אומרת "דברים טובים מתבשלים לאט".

About אתי דהאן

אתי דהאן
מנהלת מכירות בחברת כתיבת תוכן סרבולה, המספקת לבעלי אתרים מגוון שירותי תוכן איכותי כגון: כתיבה שיווקית (קופירייטינג), כתיבת מאמרים, תרגום ועוד. חיה ונושמת תוכן :)

Check Also

ברכות ביתיות לחצר

פעילויות ביתיות לילדים בתקופת הקיץ

החופש הגדול הוא לא פשוט. החום מתיש, המזגן עובד שעות נוספות, ואחרי שבועיים של חופש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *