עמוד הבית » ספורט » 6 סוגי הספורט שגם אתם תתאהבו בהם
Jon, March 27, 2010, via flickr

6 סוגי הספורט שגם אתם תתאהבו בהם

מחפשים חידושים בעולם הספורט והכושר הגופני? נמאס לכם ללכת לחדר כושר? כנראה שתמצאו כאן את האהבה החדשה שלכם. מצאנו את 6 סוגי הספורט הטרנדיים ביותר שיגרמו לכל אחד לעזוב את העיסוק שלו ולרוץ ללבוש בגדי ספורט.

1. ספרינטים

Rob124, July 24, 2011, via Flickr
Rob124, July 24, 2011, via Flickr

אם אתם אנשים של ריצה, תשמחו לשמוע על הטרנד הבא, לא עוד ריצות ארוכות בפארק הקרוב לביתכם או סיבובים משעממים. ריצה מהירה למרחקים קצרים היא הדבר הבא. ריצה למרחקים קצרים התגלתה כפעילות גופנית וקרדיולוגית טובה יותר מאשר ריצה למרחקים ארוכים. גם מבחינת חיטוב ושריפת קלוריות, ספרינטים יובילו אתכם לתוצאות טובות יותר ומהירות יותר. אז נטשו את חדר הכושר ואת המכשירים המשמימים וצאו לרוץ מהר כפי שמעולם לא רצתם.

2. שחייה

Rob124, July 24, 2011, via flickr
Rob124, July 24, 2011, via flickr

דווקא בארץ תחום ולמרות המזג אוויר הטוב והמתאים לשחייה, ספורט זה לא תפס את המקום הראוי לו. לשחייה יש יתרונות ברורים, בנוגע לחיזוק הגוף ושמירה על הגו, בגלל שהיא לא פוגעת בברכיים או בסחוס בניגוד לריצה ארוכה או הליכה מהירה, אך כן מחטבת את השרירים ומאמצת את פעילות הלב והריאה, מה שגורם לכושר שלכם להשתפר ולגוף שלכם להתחזק.

3. טיפוס על קירות

Jon, March 27, 2010, via flickr
Jon, March 27, 2010, via flickr

אם אתם חובבי אקסטרים וזקוקים לאנדרנלין, אתם הולכים להתאהב בטיפוס על קירות. סוג ספורט זה הוא מעט שונה, מאחר והוא עובד על כל השרירים בגוף, אך באופן מדוייק יותר שלא מצריך מחשבה, אולם ספורט זה כן דורש קורדינציה גבוהה. תוכלו להתנסות בטיפוס על קירות ללא כבלים או עם כבלים ואם אתם ממש אמיצים, אז גם בלי רשת ביטחון. מומלץ מאד לחובבי אתגרים.

4. גלישה

Huntington Beach US Surfing Open
Huntington Beach US Surfing Open

מה יותר מתים למזג האוויר הים תיכוני ולשפע החופים בישראל מאשר לקום מוקדם בבוקר ולצאת עם הגלשן. אם עוד לא התניסתם מעולם בגלישה, תתפלאו לגלות כמה היא אינטואיטיבית וכיפית. טרנד הגלישה חזק במיוחד בארץ כך שתוכלו ללמוד שיעורים או להתנסות בשיעור ניסיון במגוון חופים בארץ.

5. חתירה

Steve Burt, 16, 2008, via flickr
Steve Burt, 16, 2008, via flickr

בארה"ב טרנד החתירה קיים כבר שנים רבות בשל האגמים העצומים שיש ביבשת אמריקה. אבל זה לא אומר שנהר הירקון לא יכול להיות מקום נפלא לחתירה. החתירה מעצבת ומחטבת בעיקר את שרירי הידיים, הזרועות והגב, אבל גם משלבת שילוב מחשבתי וקצב משותף, שיש שיאמרו שמתקרב למדיטיציה. אם עוד לא התנסיתם בחתירה, יכול להיות שנהר הירקון יהפוך למקום האהוב עליכם ביותר.

6. ביקראם יוגה

Darko Sikman, May 4, 2010, via flickr
Darko Sikman, May 4, 2010, via flickr

יש המון זרמים ליוגה, הזרם המסורתי הוא אשטנגה, יוגה שמונת החלקים, ביסודו של פנטג'אלי, שהיה יוגיסט ופילוסוף הודי. אולם, בשנים האחרונות ניתן לראות זרמים חדשים המשלבים יסודות הודיים פילוסופיים וכן יסודות מודרניים. ביקראם יוגה הפך לזרם טרדני בשל הייחודיות שלו הבאה לידי ביטוי בכך שמבצעים אותו בחדר המחומם ל-40 מעלות. החום מאפשר לשרירים לעבוד טוב יותר, מהר יותר וכן להגיע לגבול הגמישות של הגוף. כמו כן, החום הגובה מאפשר לגוף לפלוט יותר זיעה ובכך לטהר את הגוף מרעלים שהצטברו בו. אם אתם חושבים על יוגה- ביקראם יוגה הוא הזרם הטרדני ביותר כרגע.

אז אם אתם עדיין יושבים על הכיסא, תתחילו להזיז את עצמכם! 1,2,3 זוז!

About דניאל שרף

דניאל שרף
מגשר בין העולם למלואו

Check Also

כוכבי הוליווד שכנראה השתמשו בסטרואידים

בעולם הספורט התגלית שספורטאי משתמש בסטרואידים, הינה עילה לסיום הקריירה שלו. מכוכב עולה בראש הרשימה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *